مقالات مرتبط

در این مقاله، ما به بررسی هفت گام اساسی بمنظور بهینه سازی استراتژی بازاریابی محتوا بصورت عمقی در جهت بهبود روند عملکرد وب سایت و افزایش کاربران ساایت می پردازیم

در سال 2019 با توجه به تغییرات اعمال شده بر روی الگوریتم های موجود بعبارتی تنظیمات کمپین های بازاریابی محتوا نیز تغییر نموده است . در این مقاله، ما به بررسی ده گام اساسی بمنظور بهینه سازی استراتژی بازاریابی محتوا بصورت عمقی می پردازیم:


1-محتوای طولانی و منحصر به فرد
 

در هنگام تولید محتوا ابتدا به این مورد دقت نمایید که عنوان شما چکیده ای از متنی باشد که به می خواهید به کاربر ارائه دهید  و محتوای طولانی تر (بیش از 2000 کلمه ) می تواند نظر مخاطب را به خود جلب نمایید به این دلیل که چنین متونی برگرفته از سر فصل ها و بخش هایی می باشد که تمامی جنبه های مورد نیاز کاربر را پوشش می دهد .به همین دلیل دقت نمایید که در هنگام تولید محتوای خود قبل از اینکه کاربر بخواهد سوالی را بپرسد شما باید به آن سوال در متن پاسخ دهید در نتیجه شما می توانید اعتماد کاربر خود را جلب نمایید و د ر راستای نیاز او به او کمک نمایید و این امر باعث می گردد خواه ناخواه شما محتوایی مناسب موتور های جستجو و کاربران ارائه دهید

 

2- بازاریابی تصویری (ویدیویی)


فیلم ها از چند لحاظ در روند بهبود استراتژی محتوا مفید واقع گردیده اند. طبق آمار به دست آمده تا سال 2021 به میزان 82 درصد از ترافیک اینترنتی جهانی را فایل های ویدیووی تشکیل می دهند.
کاربران به راحتی با ویدیو ها ارتباط برقرار نموده و بیشتر تمایل به تماشای آن تا خواندن یک محتوای طولانی را از خود نشان می دهند.
همچنین در عرصه برندینگ فیلم ها و ویدیو ها یکی از بهترین راه ها برای معرفی برند یک شرکت در میان مردم می باشند .
64 درصد کاربرانی که قصد تهیه یک محصول را دارند به راحتی پس از تماشای ویدیوی آن محصول ، آن را خریداری نموده اند.
از طرفی فیلم ها از متن ها متنوع تر می باشند
افرادی که بطور مستقیم با بینندگان در جلوی دوربین صحبت می کنند می تواننند ارتباط بهتری با مشتریان خود برقرار کرده و تاثیر بهتری را بر روی آنها داشته باشند و بالطبع درصد بازدهی اینگونه ویدیوها نسبت به پیام های تبلیغاتی بیشتر است.


3-پادکست ها


سال 2019 یا سال پادکست  ها تیتری می باشد که شاید نظر شما را نیز به خود جلب نماید.
بله درست است پتانسیل بسیار بالایی برای بازاریابی از طریق پادکست ها وجود دارد وبرندها می توانند با استفاده از محتوای صوتی بیشتر کاربران را جذب کنند و نام تجاری خود را به گوش گروه هدف مورد نظر از طریق تبلیغات در سری های پادکست محبوب برسانند.

 
 7 گام بمنظور بهینه سازی استراتژی بازاریابی محتوا

 


4-شبکه های اجتماعی
 

برای موفقیت در شبکه های اجتماعی بالاخص اینستاگرام ، واتس اپ و ... پست ها می بایست معتبر و شخصی و منحصر به فرد بوده  و همچنین سریع و با تداوم ارائه گردد تا تاثیر گذاری خود را داشته باشد.

 

 7 گام بمنظور بهینه سازی استراتژی بازاریابی محتوا

 

5-موبایل ها


با توجه به این مورد که امروزه اکثر کاربران از یه دستگاه تلفن همراه برای تماشای فیلم ها در اینترنت، فروشگاه، اطلاع رسانی و در تماس با دیگران استفاده می کنند ، محتواهایی که در شبکه های اجتماعی و رسانه ها قابل رویت از طریق تلفن همراه می باشند برای جذب مخاطب بیشتر می بایست کوتاه و خنده دار و منحصر به فرد باشد

 

6-تجربه کاربری خوب


این موضوع یکی از مهمترین مواردی است که باید مدنظر گرفته شود لذا در هنگام بازاریابی محتوا یک تجربه کاربری خوب می بایست مدنظر قرار گرفته شود و محتوایی با کیفیت که پاسخ گوی تمامی نیازهای کاربر باشد همراه با قیمت محصولی که در آن ارائه می شود می تواند تجربه کاربری خوبی را برای کاربر ایجاد نمایید لذا وقتی که کاربر با آن محتوا ارتباط برقرار می کند به طور خودکار برای مدت طولانی تری در آن صفحه مانده و امکان اینکه مطلب مورد نظر را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک گذارد بیشتر خواهد شد


7- لحظات میکرو :محتوای درست در زمان مناسب

 

لحظه های میکرو در درجه اول بر روی دستگاه های تلفن همراه ظاهر می شوند و تقاضای اطلاعات جزئی مربوطه را می دهند
در زمانی که کاربران به دنبال اطلاعات خاصی می گردند بطور مثال بدنبال نزدیک ترین سوپر مارکت به محل زندگیشون می گردند لحظه ای کوچک و فرصتی عالی برای بازاریابان می باشند که این بار دست به کار شده و در انتخاب و تصمیم گیری ها به کاربران کمک نمایند بعبارتی انگار مشتری از شرکت شما دعوت کرده تا او را مجاب نمایید تصمیم گیری جدیدی نماید.
مشتری برای ارائه پیشنهادات از شرکت های مناسب جستجو می کند و احتمالا از مناسب ترین و سریعترین پیشنهادات پیروی می کند.
لذا بمنظور استفاده ی بهینه از لحظات میکرو با پیشنهادات خود سریعتر از دیگران باشید و در اطلاع رسانی به کاربران چه در خصوص خرید کالای مورد نیاز چه اطلاعات جزیی همراه کاربر باشید و نیازهای وی را پوشش دهیدد .
در لحظات میکرو همیشه آماده باشید و در سرتاسر این مسیر برند خود را به کاربر گوشزد نمایید.این مقوله به برندینگ نام تجاری شما کمک می نماید.