مقالات مرتبط

یک دیجیتال مارکتر موفق در حوزه فعالیت خود بمنظور همگام بودن با عصر دیجیتال مارکتینگ می بایست نسبت به تمامی مواردی که به نوعی زیر مجموعه گرایش دیجیتال مارکتینگ می باشد به روز باشد .

 

شما به عنوان یک دیجیتال مارکتر می بایست تغییرات روزانه فناوری و تکنولوژی را دنبال کرده و با استفاده از ترندهای پیش رو استراتژی های خود را به روز نگه داشته و در نهایت به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنید.

 

مهارت های یک دیجیتال مارکتر موفق

 

همچنین می بایست  با سیستم های مدیریت محتوا آشنایی داشته باشیدو نحوه کار با کنترل پنل هاست و با نحوه بک آپ گیری از دیتابیس و ساخت و ایجاد دیتابیس نیز آشنایی داشته باشید . هر چه در این زمینه اطلاعات شما وسیع تر باشد نیاز کمتری به شخص سوم برای پیشبرد اهدافتان خواهید داشت

 

مهارت های یک دیجیتال مارکتر موفق

 

محتوا پادشاه است !!!! این جمله ای است که شاید بارها شنیده باشید .واقعا درست است .محتوای مفید و دست اول می تواند کاری کند که شما به عرش برسید . شاید برایتان خنده دار باشد اما دقیقا همین است . شما با محتوای یونیک و مفید برای کاربر البته به ازای زمان بیشتری که می گذارید نسبت به تبلیغات زود بازده جایگاه خودتون را در اول نتایج گوگل ابدی می کنید .من که بهتون پیشنهاد می کنم یک برنامه روزانه برای تولید محتوا داشته باشید . در اینجا کیفیت در برابر کمیت حرف اول را می زند ....اینو یادتون باشه!

 

مهارت های یک دیجیتال مارکتر موفق

 

 

این رو بدونید که درست است که بدنه دیجیتال مارکتینگ ثابت است و اساس کار تغییری نمی کند اما بمرور زمان الگوریتم های موتورهای جست و جو قوی و قوی تر می شود و در صورتی که شما اطلاعات خودتون را به روز نکنید از باقی افراد عقب می مانید . خیلی از مباحثی که در دیجیتال مارکتینگ مطرح می گردد فقط مسائلی تئوری می باشد که تا در کنار تجربه عملی قرار نگیرد عملا به درد نمی خورد .

 

مهارت های یک دیجیتال مارکتر موفق

 

درست است که مباحث مطرح شده در دیجیتال مارکتینگ بصورت گسترده بیان شده است اما !!!! لزومی ندارد شما در همه این موارد تخصص داشته باشید فقط آشنایی کلی و به روز بودن اطلاعات در این خصوص کفایت می کند.شما می بایست پس از آشنایی اولیه با کلیه موارد و آزمون و خطا در خصوص هر مورد به یک نتیجه کلی برسید که کدام یک از موارد ذکر شده می تواند به روند بهبود سایت شما کمک کند و سپس در آن مورد خاص بصورت تخصصی رفتار نمایید .

به این صورت پس از مدتی کسب و کار شما به رشد چشمگیری می رسد و خیلی از کارها بصورت روتین انجام می گیرد و این زمان بهترین زمان برای مانور دادن در حوزه بعدی دیجیتال مارکتینگ می باشد .

 

 

مهارت های یک دیجیتال مارکتر موفق

 

ابزارهایی که در حاضر برای پیشبرد اهداف شما در صنعت دیجیتال مارکتینگ بسیار موثر است و اگر بخواهید بصورت حرفه ای به این ابزار نگاه کنید لازم است در شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ حتی یک تیم متشکل از چندین متخصص مثلا بر روی یک بخش کوچک کار کنند . اما به خودی خود شما می توانید بصورت اجمالی نسبت به تک تک این ابزارها تخصص یافته و به مرور زمان بر اساس نیاز خود دانش خود را افزایش دهید.

 

مهارت های یک دیجیتال مارکتر موفق

 

ابزارهای مهمی بمنظور تحلیل دیتا وجود دارد که آشنایی با آنها خالی از لطف نیست . شما با یادگیری نحوه تحلیل دیتای بدست آمده از رفتار مشتری می توانید کاربران را به سمت هدفی که دارید سوق دهید

مهارت های یک دیجیتال مارکتر موفق

 

سئو ! ! !

عبارتی که حداقل هر فرد یک بار اسم آن را شنیده است .سئو واقعا چیست !آیا انقدر سخت است که شما بتوانید سئوی سایت خودتون را بهینه کنید .آیا فکر می کنید حتما باید یک فرد از یک کره ی دیگر بیاید و کاری کند که مثلا رتبه شما به زیر 1000 برسد . اگر این فکر را کنید من به شما می گویم که بله باید منتظر آمدن اون فرد از کره ی دیگر باشید .....

همه چیز به طرز فکر شما بستگی داره!به این بستگی داره که دقیقا شما چی فکر می کنید ؟ چی می خواهید؟ به چی می خواهید برسید . اگر آسان فکر کنید همه چیز آسان می شود ....این فقط یک عبارت نیست این واقعیتی است که خیلی از شماها اون را نادیده می گیرید .

من به شما می گم که حتی یک نفر به تنهایی می تواند کاری کند که در مارکت خودش اما بمدت کمی طولانی بدون هزینه به اون چیزی برسه که خیلی از مارکت های بزرگ با کلی هزینه سرسام آور رسیدن .....

لطفا حرف من را جدی بگیرید .از همین جا شروع کنید .محتوا تولید کنید .محتوای دست اول .این خیلی میتونه بهتون کمک کنه و در طی این راه، مسیر شما خودش ، خودش را به شما نشان می ده ....

 

 

مهارت های یک دیجیتال مارکتر موفق

 

سوشیال مدیاها (فیس بوک ، توییتر ، لینکدین ، اینستاگرام ، پینترست و ...) که برای شما سوشیال سیگنال ها را به ارمغان می آورند بسیار از نظر گوگل مهم هستند . این سیگنال ها میزان محبوبیت شما را نشان می دهند .درست که لینک هایی که از شبکه های اجتماعی برای وب سایت شما ارسال می شوند فالو نیستند و ریدایرکت می شوند اما ارزش این سیگنال ها به خودی خود از اهمیت بسیاری بر خوردارند و می توانند به بهبود رنک شما کمک به سزایی نمایند .بنابراین توصیه می شود فعالیت در این شبکه ها را بسیار جدی بگیرید.

 

 

مهارت های یک دیجیتال مارکتر موفق

 

 

همیشه کنجکاو باشید.در صنعت دیجیتال مارکتینگ شما به عنوان یک دیجیتال مارکتر می بایست همیشه اطلاعات خودتون را به روز کنید .مطالب موجود در این خصوص به حدی گسترده است که هرچقدر هم شما مطلب جدیدی را یاد بگیرید باز هم می بایست مطالب جدیدتری را بیاموزید .به شرایط نسبتا خوب بسنده نکنید و همیشه در حال امتحان راهکارهای جدید باشید .

 

 

مهارت های یک دیجیتال مارکتر موفق

 

در پایان باید خدمتون عرض کنم که هیچوقت از شکست خوردن نترسید . هر شکستی که می خورید سر آغاز یک پیروزی بهتر برای شماست .سعی کنید قدرت تحلیل خودتون را بالا ببرید و تمامی تلاش خود را برای بهبود تجربه کاربری به کار بگیرید .در شبکه های اجتماعی به فعالیت مستمر و روزانه بپردازید .لازم نیست در همه شبکه های اجتماعی فعال باشید بلکه فعالیت هدف مند و روزانه در یک شبکه خیلی موثر تر از فقط حضور شما در تمامی شبکه های اجتماعی است .