سئو داخلی یا  On-Page Seo یا On-Site seo مهمترین و هدف مند ترین راهکار بمنظور بهینه سازی عناصر یک سایت جهت افزایش رتبه و جذب ترافیک موثر از موتورهای جستجو می باشد.

سئو داخلی یا  On-Page Seo یا On-Site seo مهمترین راهکاری است که  مدیران وب سایت های بزرگ به صورت هدف مند طی یکسری اقدامات مهم و تاثیر‌گذار از طراحی سایت و تغییر ساختار سایت گرفته تا تولید محتوا و لینک سازی داخلی و ... با بهینه سازی عناصر یک سایت موجبات افزایش رتبه وجذب ترافیک موثر برای سایت خودشون را از طریق موتورهای جستجو فراهم میکنند . 


اقدامات ذکر شده نه تنها باعث بهبود رتبه بندی سایت شما می شوند بلکه در انجام یک بازاریابی اینترنتی موفق برای برند شما نیز نقش اساسی دارند .گوگل سئوی داخلی را به سئوی خارجی ترجیح می دهد اما این به این معنی نیست که شما نباید از سئوی خارجی استفاده کنید .

 

سئو داخلی یا on page seo چیست ؟


سئوی داخلی علاوه بر اینکه به موتورهای جستجو کمک می کنه تا سایت شما را بهتر تفسیر کنند به کاربرانتون هم کمک میکنند تا محتوای صفحه را بهتر درک کنند و با مطالب وب سایت شما بهتر ارتباط برقرار کنند .

هدف از سئوی داخلی چیست ؟


هدف از سئو داخلی یا همان  On-Site Seo  اینه که به موتورهای جستجو و کاربران در درک بهتر محتوای صفحه کمک کند. هم چنین به موتور جستجو این امکان را بدهد تا مطلب شما را با عنوان مرتبط ترین مطلب با کلمه کلیدی جستجو شده نمایش بدهد و در نهایت صفحه شما را به عنوان یک صفحه با ارزش و قابل نمایش در صفحات نتایج جستجو (SERP) ارزیابی کند که این به نوبه خودش می تونه کمک بسیاری را به رتبه بندی وب سایت شما کند .

 

چگونه می تونیم وب سایت خودمون را برای موتورهای جستجو بهینه کنیم ؟


بهینه سازی داخلی سایت ، مشکلات و سختی های خودش را دارد ، مخصوصا اگه آن وب سایت تازه کار نباشه .اینکه شما از کجا شروع کنید و به کجا برسید مساله ای است که ممکنه ذهن شما را درگیر کنه و کاملا حق با شماست .

اما برای شروع کافی است به یک چیز توجه کنید و آن این است که ابتدای متن شما آنقدر جذاب باشه که بازدید کننده فکر کنه به جز این مقاله هیچ راه دیگه ای برای رسیدن به هدفش ندارد ! این امر باعث می شود تا مخاطب از وبسایت شما خارج نشده و زمانی را بمنظور مطالعه آن مطلب در وب سایت شما اختصاص دهد و این یعنی خود خود موفقیت !


خب برای اینکه بازدید کننده مجددا به وب سایت شما سر بزند و یا برند شما را برای پاسخ سوالات خودش جستجو کند و در اصل اعتماد خواننده به مطالب سایت شما جذب شود می بایست بر روی کیفیت محتوای تولیدی خود زمان لازم را گذاشته و متون کاربر پسند و کاربردی تهیه کنید .درسته که موتور جستجو نمی تونه محتوای با کیفیت را از محتوای بی کیفیت تشخیص بدهد اما نحوه رفتار مخاطب بعد از ورود به سایت شما می تواند به موتور جستجو کمک شایانی کنه .


شما با نوشتن محتوای با کیفیت و آب و تاب دادن به محتوا برای جلب نظر کاربر می توانید تلاش کنید و حتی از آنها بخواهید تا نظرات خودشون را درج کنند . درج نظرات  کاربران به اعتماد بازدیدکنندگان دیگر و افزایش علاقه بازدید کننده با ماندن در صفحه و مطالعه مطالب آن صفحه کمک می کند  و این موارد همگی به این امر کمک می کنند تا زمان درگیر کردن مخاطب با صفحه افزایش یابد .

بهینه سازی داخلی سایت بسیار تحلیلی و ساده می باشد و شما می توانید به صورت تجربی به اطلاعات خوبی در این زمینه برسید و برای بهبود وضعیت سئوی سایت خودتون تلاش لازم را انجام بدهید.

سئو داخلی یا on page seo چیست ؟


برای بهبود وضعیت سئوی داخلی وب سایت خودتون بهتر است موارد زیر را رعایت کنید :

 

 1. عنوان و توضیحات مناسب بنویسید
 2. از تگ های هدینگ به خوبی استفاده کنید
 3. توضیحات متا در سئوی داخلی
 4. آدرس صفحه را بهینه کنید
 5. از تصویر، ویدیو و نمودار استفاده کنید
 6. لینک دهی به صفحات سایت و سایت های دیگر
 7. فعالیت کاربران در صفحه را افزایش دهید
 8. ارتباط معنایی بین بخش های مختلف صفحه
 9. طراحی واکنشگرا
 10. افزایش سرعت بارگزاری سایت
 11. استفاده از دکمه شبکه های اجتماعی