دوره آموزش قدم به قدم بازاریابی در توییتر ( Twitter)

جلسه اول

چرا شما برای کسب و کارتون می بایست از شبکه اجتماعی توییتر استفاده کنید ؟

آموزش قدم به قدم بازاریابی در توییتر ( Twitter) جلسه اول

چرا شما برای کسب و کارتون می بایست از شبکه اجتماعی توییتر استفاده کنید ؟

توییتر ادعا می کنه که بیشتر از 72 درصد از کسانی که یک کسب و کاری را در توییتر دنبال می کننده اگر بخوان در آینده خریدی را انجام بدهند اغلب از جایی خرید می کنند که قبلا آن را در توییتر دنبال کردند یا با آن کسب کار در توییتر ارتباط برقرار کردند .

روزانه  بیش از  300 میلیون نفر در سراسر جهان برای صحبت کردن در رابطه با چیزهایی که به آنها علاقه دارند به توییتر سر می زنند. ممکنه که دنبال کننده موضوع مورد علاقه خودشون مثل مسابقات المپیک باشند یا دنبال کننده رویدادهای مهم جهانی باشند یا اینکه بخوان در باره زندگی روزمره خودشون صحبت کنند یا حتی با برند مورد علاقشون که می تونه برند شما باشه ارتباط برقرار کنند .

وقتی که ما راجع به استفاده از توییتر برای تجارتمون فکر می کنیم ممکنه که ذهنمون مشغول این موضوع باشه که چگونه این کانال ارتباطی را با سیل عظیمی از مخاطبان در توییتر ایجاد کنیم . صد در صد توییتر مکان بسیار ارزشمندی برای فعالیت برند شما است و کمک به سزایی به برندینگ شما می کنه.

شما می توانید از قدرت نفوذ توییتر برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات یک محصول جدید استفاده کنید و در پشت صحنه بشینید و به روند بهبود مارکت خودتون نگاه کنید و با مشتریان خودتون ارتباط برقرار کنید .

شما حتی می توانید برند تجاریتون را در شبکه اجتماعی از طریق اشتراک گذاری اخبار صنعت خودتون یا حتی درج نظر راجع به یک موضوع مشخص ، محبوب و ماندگار کنید .

به عنوان یک تجارت هدف ما اینه که بتونیم فالورهای هدف مند را در شبکه اجتماعی توییتر به دست بیاوریم ، برای رسیدن به این هدف فقط کافیه برای شبکه اجتماعی توییتر ارزش قائل شوید و محتوای مفید و جذاب تولید کنید .

شما به عنوان یک برند تجاری بعد از حضور در این شبکه اجتماعی با افزایش تعداد فالورهاتون می توانید روابط خودتون را با مشتریان جدید پایه گذاری کنید و گسترش دهید و بستر تولیدات جدید و خدمات جدید را فراهم آورید .

در واقع هر برند تجاری در شبکه اجتماعی توییتر با یک هدف منحصر به فرد حضور فعالی داره . اما در کل ، با عضویت در این گروه بزرگترین سود و منفعت را در طی درگیر شدن بالقوه با مشتریانشون می برند .

قبل از راه اندازی حساب کاربری توییتر برای کسب و کار خودتون به این موضوع توجه کنید که ، یک چیز در استراتژی شما بسیار مهم است و آن هم اینه که شما باید به خودتان متعهد باشید که بصورت مکرر در این شبکه اجتماعی به درج پست بپردازید و دنبال کنندگان خودتون را در لحظات کوچک سهیم کنید و توانایی پاسخ دادن و درگیر شدن با مخاطبان خودتون را داشته باشید.

در غیر این صورت برند تجاریتون جایگاه واقعیش را در در شبکه اجتماعی توییتر پیدا نمی کنه  که این بسیار نگران کننده است .پس لطف کنید یا وارد این شبکه اجتماعی نشوید یا اگر شدید درست و اصولی وارد شوید و فعالیت مداوم را هم فراموش نکنید .

‫‫بیش از 80٪ از کاربران توییتر توسط دستگاه های ‏‫تلفن همراهشون به توییت کردن و فعالیت در این شبکه می پردازند که ااین بدین معنی است که ‏‫آنها در طول روز در توییتر به فعالیت می پردازند یعنی آنها  بارها در طول روز گوشی را از جیب خود شون بیرون می آورند و وارد توییتر شده و اخبار جدیدی را که در توییتر خود مشاهده می کنند را چک می کنند
شاید مسخره به نظر بیاید اما کاربران و مشتریان از تعامل با برندها و خواندن اخبار جدید آنها لذت می برند و این لحظات می تونند لحظات طلایی برای برند شما باشند .آنها براشون جذابه که به اخبار جدید شما گوش کنند و این براشون جذاب تره که بدونند آیا در برابر نظرات آنها شما پاسخگوی خوبی هستین؟

 

چرا شما برای کسب و کارتون می بایست از شبکه اجتماعی توییتر استفاده کنید ؟


توییتر ادعا می کنه که بیشتر از 72 درصد از کسانی که یک کسب و کاری را در توییتر دنبال می کننده اگر بخوان در آینده خریدی را انجام بدهند اغلب از جایی خرید می کنند که قبلا آن را  در توییتر دنبال کردند یا با آن کسب کار در توییتر ارتباط برقرار کردند .

‫‫اولین گام برای هر کسب و کار بمنظور اینکه بخواد بصورت حرفه ای در این شبکه اجتماعی به عنوان یک پلتفرم بازاریابی به فعالیت بپردازد اینه که ببینه آیا تمایل داره برای حفظ برندش در این شبکه بصورت مستمر زمان بگذارد یا نه ؟

به عنوان یک نقطه شروع،یک دفترچه برای خودتون تهیه کنید و روزی یک یا دو بار به توییتر سر بزنید و ببینید رقبای شما چگونه در این شبکه اجتماعی به تعامل با مشتریانشون می پردازند و از مواردی که فکر می کنید برای کسب و کار شما مناسب باشه نوت برداری کنید .

این را بدونید در صورتی که زمان مناسبی را به فعالیت در این شبکه بپردازید و نسبت به مشتریان خودتون متعهد باشید می توانید صد در صد به برندینگ خودتون کمک کرده و تاثیرات شگرف آن را ببینید.

هنگامی که شما تصمیم گرفتید که از توییتر برای کسب و کار خودتون استفاده کنید به این موضوع توجه کنید که یک استراتژی بسیار قوی در کنار سرمایه گذاری در زمان مناسب تاثیر به سزایی در برندینگ شما خواهد داشت.