توییتر از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است و اصطلاحات خاصی دارد که منحصرا در توییتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شما پس از عضویت در توییتر به دنبال کردن افراد می پردازید و اقدام به ارسال توییت می‌کنید. کاربران دیگر با توجه به محتوای توییت‌های شما و در صورت علاقمندی به آن‌ها ممکن است تصمیم به دنبال‌کردن شما بگیرند . در توییتر شما می بایست تا می توانید فالوئر داشته باشید پس تمرکزتون را روی این موضوع بگذارید ..

توییتر از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است و اصطلاحات خاصی دارد که منحصرا در توییتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. نکته مهم اینه که بسیاری از اصطلاحاتی که در توییتر باب است و از آن‌ها استفاده می‌شود، درواقع کلمه‌ای انگلیسی است که همان کلمۀ انگلیسی را عیناً به فارسی تلفظ می‌کنند. مثل لایک که درواقع همان Like است.

 

اصطلاحات اصلی توییتر

 

 1. User name  یا همان نام کاربری
  در توییتر افراد از  طریق نام کاربری هم دیگر را پیدا می کنند و به اکانت یکدیگر دسترسی دارند . بعنوان مثال @myusername  در واقع نمایانگر یک نام کاربری است و بعنوان یک پروفایل توییتر شناسایی می شود و در هنگام انتشار توییت ها myusername به سایر افراد نمایش داده می شود .
   
 2. Tweet یا همان توییت
  به محتوایی که ارسال می‌کنید، توییت می‌گویند. درواقع، هم‌معنی با پست‌گذاشتن در سایر شبکه‌های اجتماعی است.‏‬‬‫‫توییت به پیام کوتاهی که توسط شخصی ‏‫یا شرکتی در توییتر منتشر می شود می گویند. توییت می تواند یک عکس، ویدیو، لینک ‏و حداکثر 280 کاراکتر متن داشته باشد.‏ ‏به ارسال توییت ، tweeting گفته می شود.‬‬‬
   
 3.  Timeline یا همان تایم لاین
  تایم لاین در واقع صفحه اصلی حساب توییتر شماست که در هر لحظه به روز رسانی می شه.شما در این صفحه می توانید به اطلاعات مختلفی دسترسی پیدا کنید از جمله توییت های فالوئینگ های شما یا حتی ریتوییت هاشون  و حتی توییت های  تبلیغاتی که اصلا ربطی به شما ندارد اما توییتر صلاح می دونه که بهتون نشون بده .همچنین یک سری از افراد را بهتون نمایش می ده تا اگه خواستید فالو کنید.
   
 4. فالوئینگ یا همان Following 
  کسانی که شما آن‌ها را دنبال می‌کنید، فالوئینگ نامیده می‌شوند.
   
 5. Follow  یا همان فالو
  به عمل دنبال‌کردن افراد فالو می‌گویند.
   
 6. Follower یا همان فاوور
  به کسی که شما را دنبال می کنه و تمایل داره فعالیت های شما را در تایم لاین خودش ببینه ، می گویند
   
 7. Reply یا همون ریپلای
  در واقع به پاسخی گفته می شود که به یک توییت داده می شود . برای پاسخ گفتن به توییت های دیگران و یا متوجه کردن آنها از توییت خودتان، می توانید علامت @ را قبل از نام کابری ارزش بگذارید username@
   
 8. Mention یا همان منشن
  در صورتی که نام کاربری فردی را بصورت @username در توییت شما باشد، از طریق نوتیفیکیشن از منشن شدن مطلع می شه .
   
 9. Direct Message(DM)
  به فرستادن پیام شخصی در توییتر اشاره می کند .شما از طریق این بخش می توانید به یک مکالمه خصوصی با دوستان خودتون در توییتر بپردازید .
   
 10.  Hashtag  یا همان هشتگ
  با علامت # شروع می شه.معمولا وقتی درباره موضوع خاصی صحبت می کنیم از هشتگ استفاده می کنیم مثل #سال نو مبارک. برای استفاده از هشتگ، در زبان فارسی بهتر است از نیم‌فاصله استفاده شود؛ اما چون استفاده از نیم‌فاصله سخت است، معمولا از آندرلاین استفاده می‌شود. #نیماشفیع‌زاده اولویت دارد به #نیماشفیع_زاده.
  شما با کلیک بر روی یک هشتگ خاص می تونید کلیه توییت هایی که در رابطه با این هشتگ ارسال شده است را مشاهده کنید .
   
 11.  Retweet (RT)
  شما ممکنه از توییتی که فرد دیگری انجام داده خوشتان بیاد و بخواهید آن را مجددا به اشتراک بگذارید . به این فعالیت ری توییت می گویند و دنبال کنندگان فرد ری توییت کننده می تونند این توییت را ببینند.